XL OLIMPIADA HISTORYCZNA 2013/2014
LISTA LAUREATÓW

Lp. Lokata Nazwisko i imię Szkoła
1 I Michalska Magdalena Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich
2 II Brzozowska Aleksandra III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku
3 II Gliwka Patrycja III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
4 II Jander Jędrzej XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi
5 II Szachow Piotr IV Liceum Ogólnokształcące im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zespole Szkół Akademickich w Zielonej Górze
6 III Musiałkiewicz Paweł II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
7 III Witowski Kamil II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie
8 IV Ciaptacz Jan V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
9 IV Kozień Adam V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
10 IV Mierzwa Marek Liceum Ogólnokształcące w Rudniku nad Sanem
11 IV Mrowiec Ewa I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
12 IV Niemiec Jakub V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
13 IV Nowacka Dorota V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
14 IV Pawluczuk Damian I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku
15 IV Szymborski Grzegorz IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Olsztynie
16 IV Talik Wojciech V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Bielsku-Białej
17 IV Uchacz Marcin V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
18 V Doboszewski Jeremi V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
19 VI Bryl Grzegorz XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu
20 VI Erbel Michał II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
21 VI Koniarczyk Dominik XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Ludwika Zamenhofa w Łodzi
22 VI Koper Mariusz III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu
23 VI Kwiatek Agata I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
24 VI Merchut Jakub III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie
25 VII Ciesielski Marcin III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
26 VII Jurowicz Jakub II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu
27 VII Kula Artur V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
28 VII Lonczak Aleksandra I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu
29 VII Raźny Marcin V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
30 VII Rycerz Bartosz Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
31 VIII Kałaczyński Łukasz III Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu
32 VIII Lelko Sebastian III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach
33 IX Kierwiak Stanisław XIV Liceum Ogólnokształcące  im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu
34 IX Sołkiewicz Tomasz II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
35 IX Winczura Mateusz Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
36 X Brzuska Jan XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej w Zespole Szkół nr 14 we Wrocławiu
37 XI Przesmycki Szymon I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach
38 XII Barwikowska Paulina I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
39 XII Goliński Oskar V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
40 XII Kafel Krzysztof I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach
41 XII Kalfas Sebastian I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej
42 XII Supiński Przemysław IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
43 XIII Hajdus Konrad V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
44 XIII Kosz Marcin XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
45 XIII Tymińska Ada Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku
46 XIV Dybalski Sebastian  Marek I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
 

XL OLIMPIADA HISTORYCZNA 2013/2014
LISTA FINALISTÓW I UCZESTNIKÓW – UKŁAD ALFABETYCZNY

Nazwisko i imię Szkoła
Arkita Szymon I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie
Bartczak Karolina I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Turku
Bekisz Hubert II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie
Biały Grzegorz Aleksander Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy
Błądek Michał V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Błoński Jan LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie
Borowiec Rafał V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie
Chudziak Szymon 2 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Jasienicy w Warszawie
Cichoń Konrad I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku
Domański Mateusz Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Płocku
Faltynowski Kamil Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Folwarski Mikołaj Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gryficach
Gapiński Grzegorz III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu
Gaweł Kamil I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Oławie
Gemra Mateusz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
Gniadek Monika I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
Gurbin Tymoteusz II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
Handzel Karol V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
Holke Krzysztof VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni
Jabłońska Sara Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnej w Bielsku-Białej
Jadczak Grzegorz Liceum Ogólnokształcące im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania w Poznaniu
Kaniecka Monika Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie
Kaźmierski Piotr II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Kendzior Bogumił Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Kidacki Eryk V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Kijanka Paweł I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
Kołakowski Michał I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
Kopacki Adam Tobiasz VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Kostrzewa Adam Emilian I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie
Kozak Marta II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim
Kozłowski Jakub V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Kulig Konrad IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu
Kusz Sara Liceum Akademickie w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Leńczuk Joanna Maria I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu
Lewandowski Tomasz II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
Lis Dominika I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie
Łapszyński Radosław III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu
Maggio di Adelaide II Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Opolu
Matyja Bartosz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
Milewska Aleksandra Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Gołdapi
Murawski Michał Bartłomiej VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Musiał Mateusz XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół nr 117 w Warszawie
Olchowik Adam I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
Olizaruk Adrian II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach
Osiński Igor Aleksander I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
Perska Zuzanna III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszcz
Pierczyński Grzegorz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
Piotrowski Michał I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
Przybyliński Jakub Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku
Ratusznik Piotr III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
Regucki Krzysztof III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Rezler Mateusz III Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Kantego w Poznaniu
Rostocka Natasza II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie
Rozdżestwieński Jakub VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Różycki Marcin II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi w Lesznie
Różycki Mateusz LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
Rutowicz Wiktor V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
Rydzewski Michał I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie
Rysiejko Paweł I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
Seroczyński Łukasz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
Siakas Wiktor V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Słaboszowska Kalina V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku
Spich Tomasz I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku
Strzałkowski Andrzej II Liceum Ogólnokształcące im. Emila Godlewskiego w Nysie
Szwarc Małgorzata I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Społecznych im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu
Szymoniak Mateusz III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu
Szyszko Jakub Salezjańskie Liceum im. św. Jana Bosko w Rumi
Śliwa Sebastian V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Targosz Katarzyna II Publiczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Opolu
Twaróg Stanisław I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
Węgrzyn Adrianna II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie
Wróbel Bartłomiej III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Zyskowski Piotr II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białymstoku
Żabska Olga Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Zespole Szkół nr 6 w Płocku
Żółtowski Dariusz Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie