Aktualności
Aktualności

Oddział w Nowym Targu zaprasza na spotkania


2015-09-25

W piątek 25 września 2015 r. o godz. 18.00 zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie otwarty wykład naukowy dra Macieja Baraniak (AWF, Kraków) pt. „Rozwój sportu hippicznego na Podhalu do 1939 roku.” Odbędzie się on w ramach realizowanego od siedmiu lat cyklu „Wieczorne spotkania w Bursie Gimnazjalnej z historią kulturą i tradycją w tle”.  Spotkanie będzie miało miejsce tradycyjnie w gmachy Bursy Gimnazjalnej przy ul. Nadwodniej 5 w Nowym Targu.

W sobotę 26 września 2015 r. zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego w Szczawnicy, które w bieżącym roku organizowane są pod hasłem „Utracone Dziedzictwo”.  Wspólnie z Galerią Krzywa Jabłonka zorganizowany zostanie cykl wydarzeń kulturalnych zatytułowanych „Utracone dziedzictwa … Karpaty pełne czarów”. Zapraszamy zatem na  promocję dwóch książek, wernisaż dwóch wystaw czasowych oraz warsztaty kulturoznawcze. Początek spotkania o godz. 17.00

W niedzielę 27 wrześnie 2015 r. zapraszamy natomiast do Czarnego Dunajca na uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej będącej częścią historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku rowerowego wokół Tatr. Podczas tego niezwykle ciekawego wydarzenia kulturalnego nie zabraknie także akcentów historycznych. Przez cały dzień mieszkańcy i zaproszeni goście będą mogli zapoznać się z wystawą przygotowaną przez nowotarski oddział PTH pt. „Galicyjska Kolej Żelazna Nowy Targ - Sucha Góra”. Początek  tego w wyjątkowego wydarzenia o godz. 14.00.


Powrót