Aktualności
Aktualności

Turniej gier planszowych


2014-06-01

 

Oddział PTH w Limanowej

 

 

Dla upamiętnienia 100. Rocznicy Wybuchu I Wojny Światowej oraz operacji limanowsko-łapanowskiej  Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Limanowa wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu – Filią w Limanowej oraz Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej  organizują  turniej gier planszowych dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) oraz gimnazjalistów z terenu powiatu limanowskiego, pt. „Wielka wojna w Małopolsce - pamięć i tożsamość”. 

Dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych została przygotowana gra pt. „Władcy Beskidów – bitwa limanowska 1914”, natomiast dla gimnazjalistów kooperacyjna gra pt. „Walec Parowy 1914”. Gry są dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów na danym etapie edukacji.

Celem turnieju jest zaangażowanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w aktywną formę uczczenia 100. rocznicy wybuchu wielkiej wojny 1914. Uczestnicy w ciekawy sposób rozwiną swoją wiedzę i umiejętności, poznają oraz nauczą się w praktyce stosować mechanizmy, które wpływały na działania militarne w roku 1914.

Turniej będzie rozegrany na dwóch etapach: szkolnym oraz regionalnym. Zostanie poprzedzony przeprowadzonymi przez autorów gier warsztatami metodycznymi dla nauczycieli - koordynatorów zawodów szkolnych. Nauczyciele uczestniczący w warsztatach otrzymają zaświadczenie o odbytym szkoleniu oraz gry do etapu szkolnego, który trzeba rozegrać w terminie 15-26 czerwca 2014 roku. Finaliści szkolnych rozgrywek, po trzech uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych oraz gimnazjów, wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się we wrześniu 2014 roku w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej – szczegóły w załączonym regulaminie oraz programie warsztatów.

Serdecznie zapraszamy Państwa palcówkę edukacyjną do wzięcia udziału w turnieju. Bardzo prosimy o zainteresowanie konkursem uczniów oraz nauczycieli.

Zawody odbywają się w ramach Programu edukacyjnego pn. „Wielka Wojna w Małopolsce – pamięć i tożsamość” pod Honorowym Patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, prof. dra hab. Jana Szymczaka – Prezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej.

 

Grę "Walec Parowy 1914" można nabyć w promocyjnej cenie 60 zł w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej lub drogą mailową (wówczas do ceny gry należy dodać zaliczenie pocztowe) na adres: limanowa.pth@gmail.com lub  pth.nt@poczta.fm

telefon kontaktowy - 509 643 360 lub 502 418 742

 


Powrót